Nauka jazdy w Przemyślu - jak wybrać najlepszą szkołę?

Nauka jazdy może być przyjemna i skuteczna lub też całkowicie zniechęcająca do prowadzenia pojazdu. Wszystko zależy od tego, jaką szkołę jazdy wybierzesz. Czym kierować się przy wyborze ośrodka szkolenia kierowców? Czy nauka jazdy w Przemyślu może być skuteczna, przyjemna i łatwa? Czy znajdziesz dobrą szkołę nauki jazdy w Przemyślu?

Oto nasze podpowiedzi. Przekonaj się sam, czy będą one skuteczne.

1) Po pierwsze, spróbuj zapytać o zdawalność egzaminów kursantów danej szkoły. Informacje takie można otrzymać w starostwie. Od czasu do czasu są one również podawane w prasie. Dobra szkoła może pochwalić się wysoką zdawalnością. Współczynnik ten jest oczywiście różny w różnych okresach. W przypadku naszej szkoły zdawalność jest jedna z najwyższych w Przemyślu.

2) Po drugie zapytaj o instruktorów  nauki jazdy. Powinni to być doświadczeni kierowcy z wieloletnim stażem za kierownicą. Powinni wykazywać się cierpliwością, dużą wiedzą i doświadczeniem. Od instruktora zależy Twoje bezpieczeństwo podczas jazdy. W naszej szkole zatrudniamy najlepszych instruktorów nauki jazdy, którzy nie krzyczą, są cierpliwi, potrafią nauczyć bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Zawsze możesz bez podania przyczyny zmienić instruktora w trakcie szkolenia. Nie pytamy dlaczego. Z pewnością nie będzie potrzeby podejmowania takiej decyzji, na pewno będziesz zadowolony/a z naszego instruktora.

3) Po trzecie zapytaj o bazę ośrodka. Sala wykładowa, plac manewrowy, samochody nauki jazdy - to kluczowe elementy dobrej szkoły. Plac manewrowy powinien znajdować się w bliskiej odległości od tras egzaminacyjnych, w przeciwnym razie będziesz tracił czas na dojazd do placu.Samochody powinny być identyczne jak w ośrodku egzaminacyjnym. Istotne, aby jeździć kilkoma samochodami, a nie ciągle tym samym. Dlaczego? Otóż, każdy samochód prowadzi się trochę inaczej, na egzaminie wsiądziesz po raz pierwszy do innego samochodu. Jeśli podczas kursu jeździłeś różnymi pojazdami, łatwo zauważysz te różnice. Nie wybieraj szkoły, gdzie wykorzystywany jest jedynie jeden i ten sam pojazd do wszystkich lekcji. W Ośrodku Szkolenia Kierowców Jerzego Świetlickiego w Przemyślu dysponujemy kilkoma pojazdami, identycznymi, jak samochody egzaminacyjne WORD.

4) Po czwarte sprawdź opinie o danej szkole nauki jazdy. Możesz zapytać znajomych, sprawdzić w Internecie. Większość pozytywnych opinii na pewno potwierdzi stan rzeczywisty. Trzeba być oczywiście ostrożnym, bo opinie w  sieci są anonimowe, ale kilkadziesiąt czy kilkaset podobnych opinii z pewnością potwierdzi się w rzeczywistości. Na forach dyskusyjnych i portalach społecznościowych znajdziesz wiele pozytywnych opinii o naszej szkole.

5) Po piąte zapytaj kierownika ośrodka, jak przebiega szkolenie. Jazda praktyczna powinna się rozpocząć po zakończeniu teorii. Jeśli jest odwrotnie, szkoda Twoich pieniędzy. Jazda bez teorii to strata cennych godzin jazdy. Szkolenie powinno przebiegać trasami egzaminacyjnymi. Jeśli ośrodek znajduje się daleko od tras egzaminacyjnych stracisz dużo czasu na niepotrzebne dojazdy. Zapytaj także, czy jest możliwość rozpoczynania i kończenia jazdy blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jest to wygodne, nie będziesz tracił czasu na dojazd. Jazda praktyczna powinna być w różnych godzinach (porannych, popołudniowych i wieczornych). Postaraj się tak ułożyć swój plan, wówczas nauka jazdy będzie skuteczniejsza. W naszym ośrodku prowadzimy szkolenia właśnie według tych założeń.

6) Koszty kursu na prawo jazdy są również ważne. Nie wybieraj jednak tych najtańszych. To się po prostu nie opłaca. Dobra usługa musi kosztować, kurs prawa jazdy obejmuje wiele kosztów: wynajem sal wykładowych, placu manewrowego, koszty paliwa i eksploatacji samochodu oraz wynagrodzenie instruktorów. Zapamiętaj, z dobrym instruktorem wystarczy 30 godzin kursu, aby sprawnie opanować prowadzenie pojazdu i być dobrze przygotowanym do egzaminu. Ze złym instruktorem nawet 60 godzin jazdy nie wystarczy.

7) Żadna szkoła nie gwarantuje zdania egzaminu, ale pomoże łatwiej i szybciej zdobyć uprawnienia do prowadzenia pojazdu. My również nie gwarantujemy, że na pewno zdasz za pierwszym razem, robimy jednak wszystko, abyś zdał/a właśnie za pierwszym razem i w większości przypadków nasi kursanci otrzymują upragniony dokument już po pierwszym egzaminie. Zapraszamy na kursy prawa jazdy w Przemyślu. Nauka jazdy w Ośrodku Szkolenia Kierowców Jerzego Świetlickiego z pewnością będzie przyjemna i skuteczna dla Ciebie.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!