Jak uzyskać prawo jazdy w Przemyślu?

Aby uzyskać prawo jazdy należy spełnić kilka warunków i dopełnić szeregu formalności. Kursanci Ośrodka Szkolenia Kierowców Jerzego Świetlickiego mogą liczyć na pomoc na każdym etapie.

1) Od 19 stycznia 2013 zmieniły się przepisy w zakresie uzyskiwania prawa jazdy.  Osoba chcąca zapisać się na kurs musi mieć utworzony Profil kandydata na kierowcę. Można go uzyskać w Urzędzie Miasta w Przemyślu lub Starostwie Powiatowym (zależnie od miejsca zameldowania). 

Wymagane dokumenty do założenia profilu to:

  • wypełniony odpowiedni wniosek o wydanie prawa jazdy
  • dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)
  • zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, lewy profil, odkryte lewe ucho, kolor
  • w przypadku posiadania już prawa jazdy wymagana jest kopia i wgląd do oryginału
  • orzeczenie lekarskie (istnieje możliwość badania na spotkaniu organizacyjnym lub po wcześniejszym uzgodnieniu)
  • w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia konieczne jest ksero dowodów osobistych obojga rodziców lub obecność jednego z rodziców z dowodem osobistym oraz pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych

2) Po otrzymaniu profilu możesz rozpocząć u nas kurs. Jeśli potrzebujesz pomocy przed udaniem się do urzędu celem uzyskania profilu kandydata na kierowcę, zapraszamy do naszego ośrodka w Przemyślu i chętnie udzielimy pomocy.

3) Kurs na prawo jazdy kategorii B obejmuje:

  • 30 godzin zajęć teoretycznych, na których zdobędziesz solidną wiedzę m.in. o zasadach ruchu drogowego, zasadach udzielania pierwszej pomocy, najważniejszych elementów obsługi pojazdu.
  • 30 godzin zajęć praktycznych - jazda samochodem pod okiem doświadczonych instruktorów nauki jazdy

4) Po zakończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu wewnętrznego możesz udać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego celem zapisania na egzamin. Również na tym etapie możesz liczyć na naszą pomoc przy załatwianiu formalności. WORD w Przemyślu znajduje się na ul. Topolowej 7.

5) Po pozytywnym zdaniu egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, dokumenty przekazywane są do Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta, który przesyła dane kierowcy do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. Prawo jazdy odbiera się osobiście z dokumentem potwierdzającym tożsamość. 

6) Termin oczekiwania na wydanie prawa jazdy wynosi maksymalnie 30 dni od daty dostarczenia dokumentów. Oczekując na wydanie dokumentu masz możliwość sprawdzenie statusu realizacji sprawy bezpośrednio na stronie: https://www.kierowca.pwpw.pl/

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!